Veterinární klinika LIVE Litoměřice

Laparoskopické kastrace

Laparoskopie

Laparoskopické kastrace

Laparoskopická kastrace: je miniinvazivní metoda kastrace a provádí se vždy v inhalační anestezii (pacient dýchá při operaci směs kyslíku s anestetikem), tento typ anestézie minimálně zatěžuje organismus. Výhodou laparoskopické kastrace je minimální manipulace s vnitřními orgány, do břišní dutiny se zavádí pouze optika a pracovní nástroje přes malé incize (kožní řezy cca 0,5-1 cm délky).Tímto nástrojem jsou odstraněny vaječníky a současně se zastavuje krvácení, ranku není potřeba šít vnitřními stehy .Vizualizace zákroku probíhá na monitoru, v průběhu operace se prohlédnou a zkontroluji vnitřní orgány v dutině břišní ( játra, ledviny, slezina, močový měchýř, střevní kličky atd.), čímž se dá včas odhalit potencionální zdravotní problém.Fenka má po operaci pouze 3 drobné ranky a 3 kožní stehy. Vzhledem k malým řezům je bolestivost minimální a nehrozí nebezpečí kýly ani pooperačních srůstů. Jelikož zákrok probíhá vysoce asepticky, není potřeba podávat pooperativně antibiotika. Náročnost laparoskopie spočívá v nutnosti zabezpečení speciálního vybavení, inhalační anestézie, většího operační týmu: anesteziolog, 2 operatéři, instrumentální sestra.

Laparoskopie je mininvazivní metoda, která umožňuje rychlejší rekonvalescenci a minimum pooperačních komplikací. Jelikož fenka se kastruje pouze jednou za život, jsme přesvědčení, že je lepší jí dopřát méně bolestivého zákroku a vyhnout se potenciálním komplikacím.

Benefity laparoskopie: téměř bezbolestný zákrok, minimální manipulace s vnitřními orgány, žádné stehy v dutině břišní, minimální pooperační komplikace, zákrok v inhalační anestézii, minimální krvácení, minimální nebezpečí vzniku srůstů a reakce na chirurgický materiál, eliminace antibiotik, krátká rekonvalescence a téměř okamžitý návrat k běžným aktivitám.

 

Laparoskopie má i další využití: u velkých plemen gastropexe- prevence torze žaludku, laparoskopii využíváme při odebírání vzorků na histologické vyšetření z břišních orgánů. Dále jako diagnostickou miniinvazivní metodu při celkovém vyšetření dutiny břišní.

 
Novinky na klinice
17.07.2019 - PROVOZ O VÍKENDY A SVÁTKY
29.05.2019 - PREVENCE PŘED CESTOU NA DOVOLENOU
03.04.2019 - Stomatologické ošetření malí savci
13.03.2019 - Laparoskopie
12.03.2019 - Soutěž
© 2015 - 2019 veterina-live.cz | Design & Technology by Webdesign7